by

Každá místnost potřebuje dostatek zásuvek. No umísťujte je s rozumem

Mít rodinný dům nebo byt bez šuplíků je nemožné, tedy pokud nechcete žít bez elektřiny. A tedy jelikož jsou zásuvky potřebné, přímo až nezbytné je třeba abyste je měli pořádné umístění zásuvek, tedy aby se zásuvky nenacházely leckde, ale aby bylo umístění zásuvek provedeno rozumně a logicky. Pojďme se tedy podívat, podle jakého klíče byste měli zásuvky umisťovat.

Rozhodující při umístění zásuvek je samotná místnost

Umístění zásuvek v novostavbě
Triky při umísťování zásuvek

Každý byt nebo rodinný dům se skládá z jedné a více místností, což znamená to, že v každé místnosti máte něco jiného, tedy u více pokojových bytů či domů máte k dispozici kuchyň, obývací pokoj, koupelnu, ložnici a možná i další pokoje. Podle toho, k čemu slouží daný pokoj, podle toho by mělo být i rozvržené umístění zásuvek, ne každý pokoj totiž potřebuje přesně to samé, vždyť si jen představte, že byste měli v kuchyni stejný počet zásuvek jako například v ložnici, nemožné. Už když zmiňujeme kuchyni, na chvíli se u ní zastavíme. Pokud přemýšlíte nad umístěním zásuvek v kuchyni, nejlépe si pomůžete budete-li vědět, kde budete mít umístěn jaký spotřebič, pak budete nejlépe vědět, kolik zásuvek a kde je třeba je umístit. Pokud se tímto budete řídit v každém pokoji, máte s umístěním zásuvek vystaráno a určitě se nespletete nebo nebudete do budoucna litovat, že jste zásuvky neumístili správně.

Není to jen podle vaší představy, umístění zásuvek musí odsouhlasit elektrikář

Možná si myslíte, že umístění zásuvek není žádná věda, a že to dokážete, aniž byste to odkomunikovali s elektrikářem, to však není ani pravda a už vůbec to není správné a zodpovědné řešení, protože pokud nemáte dostatečně odborné vzdělání, ne je ve vašich silách rozhodovat o elektřině. Elektrikář vám dokáže umístění zásuvek odsouhlasit tehdy, je-li umístění dostačující pro domácnost, nebo tedy nepřesahuje-li jednotlivé elektrické obvody ve vaší domácnosti. V neposlední řadě vám elektrikář dokáže pomoci s tím, kde jakou a silnou zástrčku umístit. Chcete-li se dozvědět více, obraťte se na https://www.legrand.cz/